Hizmet Bilişim

Özgür Tarım

Öz Atabey İnşaat

ATATUR

Lale Lokantası

27-05-2020 14:43 Kategori: Güncel

Müftü’den Akhisar Halkına Teşekkür

Müftü’den Akhisar Halkına Teşekkür
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Akhisar ilçe müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar şubesi bu ramazan ayında da Akhisar’da kapısı çalınmadık ihtiyaç sahibi bırakmadı."

Haber Akhisar

Akhisar ilçe müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar şubesi bu ramazan ayında da Akhisar’da kapısı çalınmadık ihtiyaç sahibi bırakmadı. Merkez ve mahallelerde bulunan 210 camide görev yapan din görevlilerinin desteği ve titizlikle yaptıkları çalışmalar sonucunda, Akhisar ilçe Müftülüğü ramazan ayı boyunca 2250 adet Ramazan Gıda kolisi dağıtıp 350 öksüz ve yetimi giydirerek ihtiyaç sahiplerini ve çocukları sevindirmiş oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Akhisar ilçe müftüsü Sayın Mahmut Sami TÜRKMENOĞLU şunları kaydetti:

” Bizler Müftülüğümüz ve Diyanet Vakfı Akhisar şubesi olarak, Akhisar’ımızda gelenek haline getirdiğimiz, cömert Akhisar halkı ile ihtiyaç sahibi aileler, öksüz ve yetimler arasında köprü vazifesi olma görevini bu yıl da yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Ben öncelikle desteğini hiçbir zaman bizlerden esirgemeyen her zaman yanımızda olan cömert Akhisar halkına şükranlarımı sunuyorum. Tabi bir teşekkürü de ülkemizin ve şehrimizin zor zamanlardan geçtiği şu günlerde ;adeta taşın altına elini değil gövdesini koyarak, gerek Vefa Sosyal Destek gruplarında ki çalışmalar ile gerekse Akhisar’da tespit edilmedik ihtiyaç sahibi aile kalmasın diye çalınmadık kapı bırakmayan, çok değerli din gönüllüsü kardeşlerim hak ediyorlar. Görevlerinin sadece camiyle sınırlı olmadığını kendilerine ihtiyaç duyulan her anda sahada olmaktan kaçınmayacaklarını herkese göstermiş oldular. Onların bu gayret ve titizlikle yapmış oldukları çalışmalar sonucu ve cömert Akhisar halkımızın destekleri ile Akhisar’da 2250 haneye Ramazan Gıda kolisi dağıtıp, 350 öksüz ve yetime Bayramlık almanın mutluluğu beraber yaşadık. Rabbim yapılan maddi ve manevi bütün yardımları kabul etsin

Rabbimiz hayırseverlerimizden razı olsun.Bu haber 2077 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ