Hizmet Bilgisayar

Öz Atabey İnşaat

Özgür Tarım

ATATUR

Lale Lokantası

03-01-2020 10:16 Kategori: Güncel

Akhisar’ın İlk Kadın Vaizi Göreve Başladı

Akhisar’ın İlk Kadın Vaizi Göreve Başladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Akhisar İlçe Müftülüğü bünyesindeki Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda Akhisar’ın ilk kadın vaizi Fatma Şener göreve başladı."

Haber Akhisar

Akhisar İlçe Müftülüğü bünyesindeki Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda Akhisar’ın ilk kadın vaizi Fatma Şener göreve başladı.

Akhisar İlçe Müftülüğü bünyesindeki Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nda göreve başlayan Vaiz Fatma Şener, “Aile, toplumun huzurunu ve güvenini tesis eden en değerli kurumdur. Ailenin sağlam temeller üzerine kurulması hem fertlerin hem de neslimizin güvencesidir. Buradan hareketle Aile ve Dini Rehberlik Bürosu olarak, milli ve manevi değerlerimize bağlı bir aile yapısının kurulması ve korunması, sorunların çözümüne katkı sağlanması ve toplumsal bir duyarlılık geliştirilmesi amacıyla hizmet sunmaktayız. Büromuza dini veya ailevi soru/sorunları için bizzat gelerek görüşen ya da müftülüğümüzü arayarak telefonla ulaşan vatandaşlarımıza yardımcı olmak için, din görevlilerinden oluşan bir ekiple nöbetteyiz. Kuruluş amaçlarımız doğrultusunda aile, kadın, çocuk, genç ve yaşlı konu başlıkları altında programlar düzenlemeyi, projeler üretmeyi, farkındalık oluşturmayı, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar yürütmeyi planlıyoruz. Gayemiz bölgenin incisi Akhisar’ın güzide insanlarına hizmet etmek. ” şeklinde konuştu.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Fatma Şener, aynı zamanda Sosyoloji Bölümü lisans mezunu olup MEB onaylı Aile Danışmanlığı sertifikasına sahiptir. ŞENER, evli ve iki çocuk annesidir.Bu haber 2173 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ