Hizmet Bilgisayar

Öz Atabey İnşaat

Özgür Tarım

Lale Lokantası 2

ATATUR

07-03-2019 10:27 Kategori: Siyaset

Bakırlıoğlu; “Yerel Seçimler Kadınların Zaferi Olacak”

Bakırlıoğlu; “Yerel Seçimler Kadınların Zaferi Olacak”
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Tüm dünya kadınlarının özgürlük ve mücadelesinin simgesi olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun."

Haber Akhisar

Tüm dünya kadınlarının özgürlük ve mücadelesinin simgesi olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.

Cumhuriyetle birlikte üretime katılan kadınların ekonomik ve sosyal yaşam içerisindeki etkinliği artmış, hak ve özgürlük mücadeleleri yeni bir boyut kazanmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 1934 yılında seçme ve seçilme hakkını elde etmeleriyle, her alanda kendini göstererek, ülkenin çağdaşlaşmasında ve gelişmesinde önemli yeri olan kadınlar bu sürede birçok kazanım elde etmiştir.

Fakat bugün ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizin yarattığı sorunlar en çok kadınları etkilemiştir. Bu dönemde kadınlar işsiz kalmış, iktidarın gerici zihniyetinin etkisi ile kadın cinayetleri ve şiddet artmış, kız çocukları eğitim hayatından koparılmıştır.

Bu nedenle, kadınları siyasal ve sosyal yaşamın dışında tutarak gerçek demokrasiyi ve çağdaşlaşmayı gerçekleştirmeyeceği inancında olan Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimlerde emeğe ve kadına değer veren sosyal demokrat belediyecik hedefine kadınların gücüyle ulaşacak, bu yerel seçimler kadınların zaferi olacaktır.

Bu duygu düşüncelerle; tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü” kutlar sevgi ve saygılar sunarım.Bu haber 1022 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Siyaset HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ