Hizmet Bilgisayar

Özgür Tarım

Öz Atabey İnşaat

Lale Lokantası 2

05-11-2018 16:55 Kategori: Güncel

Şehrimi keşfediyorum projesi tekrar başlıyor

Şehrimi keşfediyorum projesi tekrar başlıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesi tekrar başlıyor."

Haber Akhisar

Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesi tekrar başlıyor.

İlk olarak 21 Mart 2013 tarihinde başlayan ve iki yıl süren proje bu yıl da 6 Kasım 2018 tarihinde itibaren başlayacak. Proje okulların kapanması ile Haziran ayında sona erecek. Proje kapsamında Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Belediye Başkanı Salih Hızlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer’in katılımı ile protokol imza töreni düzenlendi.

Akhisar merkez ve köylerinde eğitim gören 4. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen proje kapsamında uzman rehber eşliğinde öğrenciler Akhisar’ın tarihi ve kültür mekanları gezilerek kentini keşfedecek.

Kültür Bakanlığı nezdinde Uzman Rehber Muhsin Kaya, Akhisar’da eğitim gören 4. sınıf öğrencilerine ilk olarak sınıf içerisinde projeyi tanıtıyor ve ardından öğrencilerle birlikte Akhisar’ın tarihi ve kültür mekanları Thyateira (Tepe Mezarı) antik kenti, Akhisar Müzesi, Paşa Camisi, Paşa Hamamı, Sarı Ahmet Paşa Aşevi ve Ulucami mekanları gezilerek öğrencilere hikayeleştirilerek tarihi yapı ve olaylar anlatılacak.

Projenin daha önce ilk kez bir ilçe bazında Akhisar’da gerçekleştiğien dikkat çeken Turist Rehberi Muhsin Kaya; projenin çok önemli olduğunu, Akhisarlı öğrencilerin de çok şanslı olduğunu vurguladı.Bu haber 882 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ