Hizmet Bilgisayar

Özgür Tarım

Öz Atabey İnşaat

ATATUR

Lale Lokantası 2

10-06-2019 17:37 Kategori: Güncel | Bölge: MANİSA

S-400 TESLİM ve uygulama takvimi tamamlandı

S-400 TESLİM ve uygulama takvimi tamamlandı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

    Rusya, S-400'ler için teslim ve uygulama takvimlendirmesini tamamladı. S-400 füze savunma sistemlerinin ikisi, 04 Mayıs günü Türk yetkililerin nezaretinde Türkiye'ye özel bir yazılımın yüklenmesi sonrası üretim bandından çıktı. 27-28 Haziran'da 9 kişilik özel bir Rus ekip, ilk uygulamaları yerinde gerçekleştirmek üzere Türkiye'de olacak.

   Peki Neden S-400..? 

    Dünyadaki en iyi hava savunma sistemlerinden biri olarak nitelendirilen sistem, savaş uçakları, radar tespit ve kontrol uçakları, keşif uçakları, stratejik ve taktik uçaklar, taktik, operasyonel-taktik balistik füzeler, orta menzilli balistik füzeler, hipersonik hedefler ve diğer gelişmiş hava saldırısı araçlarını imha etmek üzere tasarlandı.

   Kısa, orta ve uzun menzillerde füzeleri aynı anda kullanabilen S-400, 600 kilometre uzaklıktaki hedefi algılama özelliğine sahip ve saniyede 4,8 kilometre hızla füze gönderilebiliyor. Sistem, hedefe 10 saniyeden daha az sürede tepki veriyor.

   Sistemin hedefleri arasında B-2 ve F-117 hayalet uçaklar, B-1, F-111 ve B-52H stratejik bombardıman uçakları, EF-111A ve EA-6 elektronik harp uçakları, TR-1 keşif uçağı, E-3A ve E-2C erken uyarı radar (AWACS) uçakları, F-15, F-16, F-35 ve F-22 savaş uçakları, Tomahawk füzeleri ve balistik füzeler yer alıyor.

   Bunların yanı sıra  tabii ki ihtiyaçımız ; Nato üyeliğimiz , stratejik ortaklığımız, çevre ve politik konumumuz, olmasına rağmen uzun süreli görüşmelere, taleplere rağmen sürekli ötelenen ABD 'nin Patriot bilmecesi...Bu haber 336 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ