Hizmet Bilgisayar

Özgür Tarım

Öz Atabey İnşaat

Lale Lokantası 2

05-11-2018 14:27 Kategori: Güncel

Kadıdağı’na Saniyede 15 Litre İçme Suyu

Kadıdağı’na Saniyede 15 Litre İçme Suyu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Kadıdağı Mahallesi’nde yeni bir içme suyu sondaj kuyusu açtı. Saniyede 15 litre verim elde edilen yeni sondajdan numune alım işlemi gerçekleştirildi. "

Haber Akhisar

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Kadıdağı Mahallesi’nde yeni bir içme suyu sondaj kuyusu açtı. Saniyede 15 litre verim elde edilen yeni sondajdan numune alım işlemi gerçekleştirildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların dünya standartlarına uygun içme suyu tüketmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bu kapsamda, Akhisar ilçesine bağlı Kadıdağı Mahallesi’ndeki mevcut içme suyu sondajında meydana gelen su azalması nedeni ile mahalleye yeni bir sondaj kazandırdı. 74 metre derinlikte saniyede 15 litre verim elde edilen yeni sondaj kuyusundan teknik personel tarafından suyun analizi için numune alım işlemi gerçekleştirildi.

“Hizmetler ile mahallemiz daha sağlıklı ve yeterli içme suyuna kavuşuyor”

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Akhisar ilçesine bağlı Kadıdağı Mahalle Muhtarı Muammer Uysal, hizmetlerden memnun olduklarını belirtti. Uysal, “Mahallemizdeki mevcut sondajda su azaldığı için MASKİ sağ olsun yeni bir sondaj çalışması başlattı. Daha öncede içme suyu depomuz da yenilenmişti. Mahallemiz sağlıklı ve yeterli içme suyuna kavuşacak. Yeni sondajımızdan numune alındı ve analiz sonucuna göre inşallah en kısa sürede suyumuza kavuşacağız. Hizmetlerinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a teşekkür ederim” dedi. 

Kadıdağı’na Saniyede 15 Litre İçme Suyu
Kadıdağı’na Saniyede 15 Litre İçme Suyu
Kadıdağı’na Saniyede 15 Litre İçme SuyuBu haber 661 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ