Hizmet Bilgisayar

Öz Atabey İnşaat

Özgür Tarım

ATATUR

Lale Lokantası 2

31-05-2019 10:14 Kategori: Güncel

Akhisar İlçe Müftüsü’nden Kadir Gecesi Mesajı

Akhisar İlçe Müftüsü’nden Kadir Gecesi Mesajı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Akhisar İlçe Müftüsü Mahmut Sami TÜRKMENOĞLU Kadir Gecesi münasebetiyle mesaj yayınladı."

Haber Akhisar

Akhisar İlçe Müftüsü Mahmut Sami TÜRKMENOĞLU Kadir Gecesi münasebetiyle mesaj yayınladı.

Akhisar İlçe Müftüsü Mahmut Sami TÜRKMENOĞLU'nun  yayınladığı mesajda “Tüm Akhisarlı hemşerilerimizin ve İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, Yüce Allah’tan, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, Akhisar’ımızın birlik ve beraberliğine,  barış ve huzuruna vesile olmasını niyaz ediyorum” dedi.

Hayatımıza sayısız güzellikler katan evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş mevsimi olan Ramazan ayının son günlerini yaşarken bir Kadir gecesine daha kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Bu gün Kadir Gecesini hep beraber idrak ve ihya edeceğiz.

Yüce Kitabımızda “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir gecesi, Kur’an’ın getirdiği tevhit, adalet, merhamet, sevgi gibi insanı ve toplumu yücelten değerlerle buluşarak huzurlu ve onurlu bir hayata kavuşmayı ifade etmektedir.

Bu itibarla, Kadir gecesini kapsamlı bir tefekküre vesile kılarak bütün hayatımızı, Kur’an ve sünnet ölçüsüyle gözden geçirelim. Rabbimizle, kendimizle, çevremizle, bütün varlık ve kâinat ile ilişkimizi tevhit, kulluk, adalet, merhamet, sorumluluk ve güzel ahlak üzere muhasebeye tabi tutalım. Allah’ın rahmetinin yeryüzünü kuşattığı bu esenlik gecesinde bütün hata ve günahlarımıza tövbe ederek bir daha aynı yanlışlara yaklaşmamak azmi ve bilinciyle af dileyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, Akhisar’ımızın ve İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, yüce Mevla’mızdan, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul buyurmasını, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını niyaz ediyorum.

 

                                                                                                               MAHMUT SAMİ TÜRKMENOĞLU

                                                                                                                     AKHİSAR İLÇE MÜFTÜSÜBu haber 555 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ