Berna Şenbay'ın Doç. Dr. Mansur Onay ile röportajı
Haber Akhisar Akhisar'ın Güncel Haber Sitesi | h - Anasayfa
Yazı Boyutu : 12 punto 14 punto 16 punto 18 punto

Berna Şenbay'ın Doç. Dr. Mansur Onay ile röportajı

Berna Şenbay'ın Doç. Dr. Mansur Onay ile röportajı 26 Kasim 2010 18:30
Muhabirimiz Berna Şenbay Doç. Dr. Mansur Onay ile özel röportaj gerçekleştirdi. Doç. Dr. Mansur Onay kendisi hakkında herşeyi bu röportajda açıklıyor.
Berna Şenbay:
- Mansur Onay Kimdir neleri sever hangi takımı tutar?
Mensur Onay:
- 1957 Akhisar doğumlu, evli ve 2 kız babasıyım. Eşim Eczacı Ayşe Onay kızım Tuğçe Onay evli İletişim Fakültesi mezunu özel sektörde görev yapmaktadır. Gökçe Onay Jeoloji bölümü şu anda Amerika’da kendi görev alanında çalışıyor. 1983 Gazi Üniversitesi öğretim elemanı ve görevi akademik çalışmaktadır. Doktorluk eğitimimi tamamlayan biriyim. Kitap okumayı siyasi ve dünya ile ilgili görüşleri yansıtan kitapları takip etmek en çok sevdiğim hobilerimdir Çok iyi bir Beşiktaş taraftarıyım ve Beşiktaş kongre üyesiyim.
Berna Şenbay:
- Neden MHP Deyip yüreğinizi ve görüşünüzü MHP’ye adadınız?
Mensur Onay:
- Öğrencilik yıllarımda da ülkücü görüşü mensubuydum. MHP bence görüşün, duruşun, kutsal davanın ve doğru siyasetin yapıldığı yerin adresidir. Bugün Türk milletinin Türkiye sevdalılarının yüreği ve kalbi gönlü, Türkiye için atan her vatandaşın toplanma yeri MHP’dir. Bende bu duygularla siyasetimi MHP’de yapıyorum.
Berna Şenbay:
- Sizce İlçe Yönetiminin eski kurucularından Ali Çavdar’ın İlçe Başkanı seçilmesi partiye neler kazandırdı ne kaybettirdi?
Mensur Onay:
- Bence MHP’de görev yapmak, insanın ömründe çocuklarına bırakabileceği en büyük mirastır. Şuan ki İlçe Başkanı Ali Çavdar göreve gelmesi bir nöbet değişimidir. Kendisi öncede ilçe başkanlığını başarılı bir biçimde ifade etmiştir. 12 Eylül 1980 ihtilalı öncesi memleket sevdalısı bu kutsal davaya gönül veren ülkücülerinden biridir. 2007 Temmuz 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde beraber çok başarılı bir çalışma yapmıştık. Eski İlçe Başkanı Öner Alanç, İbrahim Uğurlu, Turgut Aksoy gibi bütün başkanlarımızla ahenk içersinde çalıştık.
Berna Şenbay:
- Mansur Onay, Akhisar halkının gönlünde unutulmaz bir isim olmayı nasıl başardı?
Mensur Onay:
- 1983 yılından itibaren Ankara Gazi Üniversitesi’nde görev yapmaktayken gönlümün belli bir zaman dilimini Akhisarlı hemşerilerimin dertlerini problemlerini sıkıntılarını çözmek için çok yoğun çaba sarf ettim. Akhisarlı gençlerimiz gerek Gazi Üniversitesi’nde gerekse diğer üniversitelerimizin beden eğitimi spor müzik resim iş öğretmenliği sınavlarında Akhisarlı gençlerin buralarda okuması için yardımcı oldum. Tabi ki sadece Ankara da ki Üniversitelerde değil Türkiye’nin dört bir yanında olan ve üniversitelerini kazanan geçlerimize gerek yurt gerek burs ve kredi sorunlarıyla ilgilenmek en büyük uğraşlarımdan birisi olmuştur.
Berna Şenbay:
- Mansur Onay, MHP’yi ikiye böldü diye söylentiler var bu söylentiler hakkında neler düşünüyorsunuz?
Mensur Onay:
- Benim bulunduğum ortamda bir ayrılık olmaz. Tam tersine ben yapım icabı hep birleştirici ve bütünleştirici taraf olmuşumdur. Kaldı ki bu gün MHP de bir bölünme söz konusu değildir. Akhisarlı hemşerilerimle beraber bütünleşme ve birleşme adresinin MHP olduğuna inanmışızdır. Gün ayrışma, çatışma değil kaynaşma günüdür. Ben MHP’ ye gönül vermiş en ufak üyemizden tutun yıllarca başkanlık yöneticilik yapmış ağabey ve kardeşlerimizle aynı çatı altında ve bölgesinde lider bir ülke Türkiye kurabilmek için sonuna kadar çalışacaktır. Mansur Onay adı hiçbir zaman için bu partiye ayrışmaya sebep olmayacaktır. Buna asla izin vermem.
Berna Şenbay:
- Belediye Başkanı Salih Hızlının seçimlerden bu yana yaptığı çalışmaları nasıl buluyorsunuz?
Mensur Onay:
- Biz sayın Salih Hızlı ile 29 Mart 2009 seçimlerinde siyasi rakip olduk. Salih Hızlının kişiliğini, kendine güveni ve dünya görüşünü asla tartışmam. Kendisi benim hemşerimdir ve başarılı olmasını isterim. Fakat 5-6 yıldır Akhisar Belediye Başkanlığı yapan değerli kardeşimi yapmış olduğu hizmetleri siyaseten tartışırım. İşte tarih MHP’yi ve beni yine haklı çıkardı. Akhisar’ın önceliğinin Belediye hizmet binasının olmaması gerektiğini aksine önce gençlerin issizlik sorununu çözebilecek yatırımların yapılmasını söylemiştik. Buna örnek verecek olursak Organize Sanayi Bölgesi’nin alt yapısı ve Arıtma Tesisi bir an önce tamamlanıp buraya yatırımcıların ilgi odağı haline getirdikten sonra fabrika bacalarının tütmesini issizliğin son bulmasını istemiştik. Fakat 8 yıldır tek başına iktidar olan AKP ve 5-6 yıldır Belediye Başkanı olan Salih Hızlı önceliği Belediye binasına verdiler.
Berna Şenbay:
- Milletvekili seçimlerinde tekrar aday olmayı düşünüyor musunuz?
Mensur Onay:
- Benim düşüncem MHP’nin herhangi biriminde çaycılık görevinden tutun Başkanlık görevine kadar çalışmak herkes için en büyük şereftir. Biz bu ahlak ve kültürle yetişmiş bir insanız. Eğer hemşerilerim parti teşkilatım ve liderim bu konuda bana görev verirse bana verilecek olan bu görevin küçüklüğüne veya büyüklüğüne bakmadan MHP’nin her biriminde görev yapmaya hazırım.


Berna Şenbay

Bu haber 8219 defa okundu.
<< Önceki || Sonraki >>
     
Yorumlar (4/5)
Allahın izniyle , hakkettiği
Allahın izniyle , hakkettiğini alacak ve hizmeti hakedene hakkıyla verecek bir başkan,hayırlısı olsun !

Gön.: , 13:23   14 Subat 2014
tek aday mansur onay olmalı
akhisar da mhn nin oy oranını ve oy sayısını bu kadar başarılı 1 sekilde artıran adayın karşına aday bile çıkmamalı ve liste sıralamasında max 2.sırada olması gerekir
dün bugün yarın daima mansur onay la akhisar el ele

Gön.: Misafir , 18:20   28 Kasim 2010
merve
güzel bir haber çalışma olmuş tebrikler başarılar....

Gön.: Misafir , 00:42   28 Kasim 2010
TEŞEKKÜRLER
berna hanıma teşşekür ediyorum. röportajlarını keyifle okuyorum bu röportajı da yerini bulmuş

Gön.: Misafir , 18:49   27 Kasim 2010
jooble-tr.com Manisa’daki İş İlanları
Yazarlar
1 2
/////////////////////////// /////////////////////////// ///////////////////////////

Ana Sayfa

» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap   » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
2009 © Tüm hakları saklıdır. Sitemizde bulunan hiçbir materyal kaynak gösterilse dahi yazılı izin olmadan kopyalanamaz.