Akhisar Alışveriş Festivali Ardından
Haber Akhisar Akhisar'ın Güncel Haber Sitesi | h - Anasayfa
Yazı Boyutu : 12 punto 14 punto 16 punto 18 punto

Akhisar Alışveriş Festivali Ardından

Akhisar Alışveriş Festivali Ardından 03 Subat 2012 14:07
Türkiye’de bir ilkin gerçekleştiği Akhisar Alışveriş Festivali 27-28-29 Ocakta yapıldı.
Haber - Mustafa TEMİZEL

Türkiye’de bir ilkin gerçekleştiği Akhisar Alışveriş Festivali 27-28-29 Ocakta yapıldı. Ocak ayı ve Kışın ortasında olmamıza rağmen Akhisar ve çevre ilçelerden katılımların olduğu festival canlı ve çok Sıçak geçti.

Yapmış olduğumuz röportajlarda, halkın Akhisar alışveriş Festivalinin beklediklerinin üstünde gerçekleştiğinin imajını aldık. Halkın bu düşüncelerinin yanı sıra bir de esnaf ziyaretinde bulunarak esnafın görüşlerin almak için Demircanlar Mağazalarının Sahibi Sadık DEMİRCAN ile sizler için söyleşi yaptık.

• Akhisar İlçesinde, Hazır Konfeksiyon ve değişik Markalardan oluşan giyim ve düğüncü mağazaları olarak önde kuruluşlarındansınız bize biraz kuruluşunuz tanıtırmısınız.?


1984 yılında çıraklıkla başladığımız ticaret faaliyetlerimizi, 1989 yılında pazarlarda sergi açarak devam etkik. 2004 yılında ilk mağazamız olan Demircanlar Düğüncü Mağazasını faaliyete geçirdik. Daha sonra Demircanlar Alfemo Mağazasını ve Demircanlar SARAR Mağazası faaliyet alarak, sektörde yatırımlar yaptık. Zorlu bir süreç olmasına rağmen 28 yıl Hazır Giyim sektöründe yer aldık. Akhisar Belediyesinin Katkılarıyla yapılmış olan Akhisar Alışveriş Festivali Türkiye’de ilçelerde yapılan ilk festival olması nedeniyle bizlerde bu heyecanın içinde yer aldık.

• Konu açılmışken Akhisar Alışveriş Festivali ilgili düşüncelerinizi alabilirimiyiz. ?


İlki düzenlenen Akhisar Alışveriş Festivali benim kanaatime göre çok verimli geçti. Kışın ortasında işlerin zayıf olduğu bir dönemde böyle bir sosyal etkinlik düzenlenmesi ve katılımın yoğun olması bizleri sevindirdi. Tabiiki eksiklikler olacaktır. Ama bu eksiklikleri görmektense ilk olmasının verdiği dezavantajları düşünecek olursak mükemmele yakın bir festival oldu. Eksiklik demişken böyle bir festivalde bir veya iki ses sanatçısının küçük bir konser vermesi, Festivalin Tahir ün Caddesi yanı sıra diğer merkezi yerlere kaydırılması gerektiğini düşünüyorum.

• Peki Demircanlar Mağazaları olarak siz faydasını gördünüz mü ?

Festival öncelikle Akhisar’a bir hareketlilik getirdi. Bizim işyerlerimizin Tahir-ün Caddesinde olmamasına rağmen çok şükür iyi diyebiliriz. Birde Akhisar Alışveriş Festivaline özgü indirim yapılmasına rağmen halkımızın bir kısmı bedeva olacağını düşünüyordu. Yinede çoğunluğun tercihi alışverişten yana oldu. Gözlemlerime göre Tahir ün caddesi çok iyiydi. Yapılan defileler çok ilgi gördü, defilelere Demircanlar olarak bizde katkı sağladık. Gelinlik ve nişanlıkta ürünlerinde diğer firmalar ürün vermeye çekinirken biz elimizdeki tüm imkanlarla festivale katkı sağladık. Tabii ki daha sonra baktık ki bazı yayın organlarında bizlerle ilgili imalı yorumlar yapılmış. Ama önemli olan yorumları azınlıkla kalması ve festivalin Tüm katılımcılar için iyi geçmiş olmasıdır.
• Son olarak Akhisar Alışveriş Festivaliyle ilgili ne söylemek istersiniz.?

Belediye başkanımız Salih Hızlı’ya bu festivali organize ettiği için teşekkür ederim.

Paylaş
Bu haber 3718 defa okundu.
<< Önceki || Sonraki >>

     
Yorumlar (1/1)
Merhaba, Sadık Beyin
Merhaba, Sadık Beyin görüşüne katılıyorum. Akhisar Alışveriş festivali ilk olmasına rağmen çok güzeldi.Belediye Başkanımıza ve festivalde emeği geçenler teşekkür ederim.

Gön.: , 13:46   04 Subat 2012
jooble-tr.com Manisa’daki İş İlanları
Yazarlar
1 2
/////////////////////////// /////////////////////////// ///////////////////////////

Ana Sayfa

» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap   » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
2009 © Tüm hakları saklıdır. Sitemizde bulunan hiçbir materyal kaynak gösterilse dahi yazılı izin olmadan kopyalanamaz.