Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit Seçildi
Haber Akhisar Akhisar'ın Güncel Haber Sitesi | h - Anasayfa
Yazı Boyutu : 12 punto 14 punto 16 punto 18 punto

Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit Seçildi

Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit Seçildi 17 Aralik 2011 22:01
AK Parti Akhisar İlçe Başkanlığı’nın 4. Olağan Kongresi Akhisar Belediyesi Park İçi Sinemasında gerçekleştirildi.
Haber - Aytuğ GİRGİN

AK Parti Akhisar İlçe Başkanlığı’nın 4. Olağan Kongresi Akhisar Belediyesi Park İçi Sinemasında gerçekleştirildi. 4. Olağan Kongresimde Akhisar İlçe Başkanlığı için tek aday olarak seçime giden İsmail Hakkı Şenyiğit, delegelerin tamamının oyunu alarak başkan seçildi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Teşkilat Başkanı Gürkan Koyuncu, Parti Sekreteri Hüsnü Arslan, Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli, Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Yoğurtçu, Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan, İl Başkan yardımcıları, belediye başkanları, belde başkanları ve partilerin katıldığı kongre, saat 11.00’de Akhisar Belediyesi Sinemasında gerçekleştirildi. Kongre sırasında AK Parti Kadın Kolları tarafından 1500 kişiye tavuklu pilav ve aşure ikram edildi.
Başkanlığını İsmail Aydın’ın yaptığı divan seçiminin ardından faaliyet raporlarının okunmasının ardından konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı ise Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı gerçekleştirdi. Salih Hızlı “4. Olağan kongresinin siyasetimize hayırlar getirmesini diliyorum. Civar ilçelerimizden gelen misafirlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
İl Başkanı Murat Baybatur ise “Partinin her kademesinde görev alarak geçmişten günümüze hizmet eden partililere teşekkür ediyorum. Kongreler partilerin bayram havasıdır. Akhisar ilçemiz her zaman olduğu gibi bu günde göğsümüzü kabartı. Birlik ve beraberliğimizi göstergesi olarak son seçimlerde % 46 gibi bir başarı yakaladınız. Bundan dolayı hepinizi şükranla teşekkür ediyorum. Başta kuruluşumuzda emeği geçen bütün ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin sağlanmasına katkıda bulunan bu başkanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Liderimizi önderimiz Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz. Bu çalışmayla partimizin bayrağını Akhisar’da yeniden dalgalandıracağız. Genel başkan Yardımcımızı Hüseyin Tanrıverdi de aramızda büyüklerimiz çalışmasında bizimde çalışmamız gerekiyor. Büyüklerimize yük değil onların yüklerini alacak şekilde çalışacağız. Başbakanımız küçük bir rahatsızlık geçirdi. Bu aşamada yayın organlarında takip ettiniz. Muhalefet bizi sandıkta yenemediği için bu arada çatlak ve patlak car diyenlere bu salondaki kalabalık ve coşku şamar gibi muhalefete patlayacaktır. Rabbin sizi bizden bizi sizden bizi birbirimizden ayırmasın.” dedi.
Konuşmaların ardından Akhisar 4. Olağan kongresine gönderilen telgraflar okundu. Manisa Milletvekilleri Recai Berber, Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş ve Selçuk Özdağ’ın bütçe görüşmelerinden dolayı katılamadıkları için telgraf çekerek kongrenin hayırlı olması dileklerinde bulundular.
Kongrede konuşma yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, yaptığı konuşmada; “ Bu genel kurulumuzda gönüldaşlarımız Akhisar’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de bizimle birliktedir. Bu gün bizim için buluşma günüdür. Buluşma günü deyince bu gün 17 Aralık’tır. 17 Aralık hazreti Mevlana’nın vuslat günüdür. Şeb-i aruz günüdür. Ölüm günüdür. Buluşma günüdür. Konya da ve Türkiye’nin değişik yerlerinden güzel etkinlikler yapmaktadır. Mekânı cennet olsun. Manevi iklimimize kattığı hoşgörü içinde kendilerin anarken bu topraklarda sevginin saygının ve uzlaşmanın tohumlarını atan Yunus Emre’mizi hacı Bektaş-ı Veli gibi gönül dostların yad ediyoruz.
Bugün kongremize diğer milletvekillerimiz bütçe görüşmelerinden dolayı katılamıyorlar. 2012 yılı bütçe görüşlerinden dolayı katılamayan Recai, Uğur, Selçuk ve Muzaffer kardeşlerimin selamlarını getirdim. Başbakanımız geçirdiği rahatsızlık dolayından Ankara’ya yeni geldi. Kendisi gayet iyi meclis çalışmalarına katıldı. Hepimiz ve milletvekillerimiz ile gurubumuz kendisine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bugün Akhisar da kongremizin yapılacağını söylediğimde git onlara sevgilerimi ilet dediler. İşte bu gün başbakanımız selamını size iletiyorum. Milletimizin hayır duası başbakanımızı ayakta tutmaktadır. Başbakanımızın rahatsızlığı bazılarının farklı yorumlarına neden oldu. Tabi milletin ağzını tutmak kolay değil. O bizim yolumuzun öncüsüdür, rehberimiz liderimizdir. Başbakanımızın yokluğunda neler konuşulduğunu biliyorsunuz. Muhalefet parti lideri de aynı şekilde, ülkemizin kaosa gitmemesi için güzel temennilerde bulundular.
Değerli dostlarım, Ak parti ile Türkiye çok değişmiştir. Gelişmiştir, büyümüştür. Şimdi görüyorsunuz bütçe görüşmelerinde neler konuşulurdu? Eskiden neler konuşulurdu? Enflasyon konuşulurdu, eski günleri geride bıraktık. Kimse enflasyonu horlattınız, zamlar geliyor. Esnafımızın tüccarımızın belini büktünüz sözlerini mecliste duymuyoruz. AK parti hükümeti ile artık denk bütçe yapılmaktadır. Ayrıca tabi ki bu bütçe Türkiye’nin bütçesi olduğu kadar dünya insanlığının da bütçesi olacaktır. Çünkü dünya da mazlum olan insanlara yardım edecek konumda olmalıyız. Ekmeğin karne ile tezgah atlında satıldığını günleri biliyoruz. Bu dönemleri çocuklarımıza anlatmalıyız. Çocuklarımız bu yollar eskiden beri vardı diyebiliriz. O dar yolları can kayıplı maddi hasarlı kazaları unutmadık. Unutmayalım. Tekrar ediyorum o yolları özlediğimiz için değil bu yolları yapanları yad etmek adına bunları unutmamamız lazım. İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütçeni bu hükümet önemli hizmetler yaparak hazırlıyor. Sağlıkta geldiğimiz noktaları unutmayalım. Sıra beklediğimiz ilaç kuyruklarını unutmayalım.
Sonuç olarak görüyoruz ki ülkemiz siyasi ve ekonomik yönden güçlü bir ülkeyiz. Siyasi ve ekonomik olarak ayakta kalan ülke olmalıyız. Dünün hasta adamı bu günün usta adamı olmuştur. Dünyanın neresinde olursa olsun insanlık adını elinden tutarız. Filiskinde mazlum insanlarını elinden tutar, onlara zulüm edenlere haksızlık ediyorsunuz der. Hazreti Ali’nin bir sözü var haksızlık karşında durun. Kim yaparsa yapsın baş kaldırırız. Göz kapayamayız, kulaklarımızı kapatamayız. Dün Filistin’de, Etyopya’da, Somali’de insanların elinden tutuyoruz. Dün yardım alan ülke idik bu gün yardım eden ülke olduk. Suriye Mısır, Libya Tunus gibi ülkeler bakın biz, Türkiye gibi ülke olmak istiyoruz. Lübnan’ı Beyrut’u İstanbul gibi baymak istiyoruz diyorlar. Dünya’ya örnek modern ülke olduk. Politikamızı ihraç eder olduk. Ekonomik olarak model ülke olduk.” dedi.
Akhisar Tütün Fabrikası ile ilgili görüşlerini de belirten Hüseyin Tanrıverdi, “Akhisar Tütün Fabrikası geçmişten bu yana durumu ortadadır. Bizde bunu tartıştık. Buranın bu gün bile kullanılması çok zor. Bölünmesi gerekiyor. Bir kısmı ile üniversite diğer kısımları ile yatırımcılara vererek değerlendirmeliyiz. Bu yatırımcıların değerlendirmesi sırasında şartımız istihdam öncelikli yatırımların yapılmasıdır. Teknolojik yatırım yapılacak olursa istihdama katkı sağlamaz. Sigara fabrikası sorununu belediyemizle, buradaki arkadaşlarımız ve bakanlığımız ile Ankara’da bu sorunu çözeceğiz.” dedi.
Gördük Barajı ile ilgili olarak ta konuşan Tanrıverdi, ”Akhisar’ın değer sorunu Göldük barajıdır. Bu barajımız Akhisar’a bereket olacak üretimiz bundan faydalanmış olacak. Bizden beklenen ve gündeme aldığımız çevre yolu ve tren yolunun taşınmasıdır. Burası için gerekli projeler tamamlanacak ve çevre yolu ile tren yolunu dışarı alarak şehri rahatlatmış olacağız. Bunun yanında organize sanayi ve sanayi ile ilgili çalışmaları yakından takip ediyoruz. Sağlıklı tespiti yapıp doğru olarak sonlandırmalıyız.” dedi.
Kogrede konuşma yapan yeni İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, ”İktidarımızın 110. Ayını doldurduğumuz şu günlerde; “Halka Hizmet Hakka Hizmet” olduğunu misyon haline getiren bir siyasi çizgide, Ak Parti’de siyaset yapıyor olmak, bizler için bir şereftir. Çünkü Ak parti’nin diğer partilerden farkı şudur; Diğer partiler liste kavgaları yaparlar ve liste dışı kaldıklarında liderlerini bir çırpıda terk ederler. Ak parti ise, hizmette nöbet değişimi ilkesiyle davalarına sarılırlar, listeye giremediklerinde aday olan dava arkadaşlarının etrafında bir nefer gibi kenetlenirler ve şevkle çalışırlar. Bu dava sen ben davası değildir. Bu dava halka hizmet hakka hizmet davasıdır. Şimdi bir olma ve kenetlenme zamanadır. Bildiğiniz gibi Akhisar en son 1987 seçimlerinde bir iktidar partisi milletvekili tarafından temsil edilmişti. 25 yıldan beri Akhisar ilk defa, bir iktidar partisi milletvekili ile temsil ediliyor. Sayın vekilimiz Uğur Aydemir, sizler ve tüm Akhisar ve Manisa’nın gayretli çalışmalarıyla, Manisa milletvekili oldu. Akhisar belediye başkanımız, Salih Hızlı tüm gelenekleri alt üst ederek yeniden başkan seçildi. Akhisar’ın makûs talihinin tamamen değişeceği, 2023 Türkiye’si misyonumuza laik bir yönetimle sonuca gidilecek dönem başlamıştır. Bu hizmetleri halkımıza sunan bu büyük siyasi hareketin Akhisar’daki bir neferi olmakla gurur duyuyor, şahsıma ve ekibime gösterdiğiniz güven ve teveccühe layik olmak için tüm gücümle hizmet edeceğimizden emin olabilirsiniz. Konuşmamı burada bitirirken siz değerli katılımcılara bugün burada bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkürlerimi sunar esenlikler dilerim.” dedi.

Ak Parti İlçe Teşkilatı Yeni Yönetim Kurulu;
Akhisar AK Parti İlçe kongresinde İsmail Hakkı Şenyiğit başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Mehmet Özen, Mustafa Çetin, Yakup Oy, Feyyaz Eroğlu, Fikret Türk, Şaban Deniz, Ahmet Aydın, Muammer Efe, İbrahim Kokaz, Harun Eryüksel, İsmail Hakkı Karakaş, Tahsin Uyar, İbrahim Saraç, Fatma Yurda Sarıavcı, Selma Okkalı, Nilgün Çiçek, İbrahim Kaya, Cem Doğan, Halit Ekerbiçer, İrfan Korkmaz, Kaya İnan, Fahri Kökçü, Abdülkadir Kesen, Özenç Kaya, Ercan Altaş, Alim Camkıran, Gazanfer Tetiker, Osman Yalpı, Ahmet ÖztürkPaylaş
Bu haber 8578 defa okundu.
<< Önceki || Sonraki >>

     

Henüz Yorum Yapılmamış . İlk Yorum Yapan Siz Olun

jooble-tr.com Manisa’daki İş İlanları
Yazarlar
1 2
/////////////////////////// /////////////////////////// ///////////////////////////

Ana Sayfa

» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap   » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
2009 © Tüm hakları saklıdır. Sitemizde bulunan hiçbir materyal kaynak gösterilse dahi yazılı izin olmadan kopyalanamaz.