Hizmet Bilişim

Öz Atabey İnşaat

Özgür Tarım

ATATUR

Lale Lokantası

09-09-2022 14:16 Kategori: Güncel

Bakırlıoğlu; ‘‘Bu Ülkenin Vatandaşı Nasıl Isınacak’’

Bakırlıoğlu; ‘‘Bu Ülkenin Vatandaşı Nasıl Isınacak’’
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Avrupa’lıları kışı geçirmek üzere Türkiye’ye davet eden Binali Yıldırım’a tepki gösteren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu kömür fiyatının beş kat arttığına dikkat çekti."

Haber Akhisar

Avrupa’lıları kışı geçirmek üzere Türkiye’ye davet eden Binali Yıldırım’a tepki gösteren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu kömür fiyatının beş kat arttığına dikkat çekti.

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, enerji sorunu yaşayan Avrupalıları Türkiye’ye davet ederken, “Buraya gelsinler. Gönlümüz de geniş, herkese yer var. Kışı Türkiye’de geçirelim.”  dedi.

Binali Yıldırım’ın Gönlünde Kendi Vatandaşlarına Yer Yok.

Sayın Yıldırım, Avrupalıları düşündüğü kadar kendi ülkesindeki vatandaşları düşünseydi ülke bu halde olmazdı diyen Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada Binali Yıldırım Avrupa’lılar için gönlü geniş fakat o gönülde kendi vatandaşlarına yer yok.

Binalı yıldırımın gönlünde emekliye, dar gelirliye, yoksullara yer yok maalesef.

Sürekli Avrupa’daki enerji krizinden doğalgaz, elektrik, kömür pahalılığından bahsediyorlar fakat bu ülkedeki kömür fiyatının beş kat arttığından hiç bahsetmiyorlar.

Binali Yıldırım’ın memleketi Erzincan’da “TAYYİP” marka ithal kömürün tonu 7.250 lira olmuş.

Doğu Anadolu’da birçok ilde kömürün tonu 8.000 liraya dayanmış. Doğalgaz olmayan yerlerde bir ev için dört ton kömür yakılıyor.

Bir yılda doğalgaza yüzde 154, elektrik fiyatlarına yüzde 100 zam geldi.

Benzin fiyatı yüzde 140, mazot fiyatı yüzde 234 arttı.

Kömürün fiyatı 5 kat arttı

Geçen yıl Ekim ayında 1.000 liradan satılan Soma kömürü Manisa’nın ilçelerinde 5.000 liradan satılıyor. Üç ton kömür yakan bir aile üç asgari ücreti ısınma için harcamak zorunda kalacak ifadelerine yer verdi.

CHP’li Bakırlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü. Türk Parasının Avro karşısında erimesiyle paralarının değeri artan Avrupalılar Türkiye’ye keyif çatmak için davet ediliyorlar ama bizim vatandaşın kışı nasıl geçireceğini düşünmüyorlar.

Bu açıklamalar saray ve çevresinin ülkenin, halkın gerçeklerinden ne kadar uzak olduklarını gösteriyor. 

AKP’liler vatandaşı düşünmüyorlar fakat vatandaş kışı nasıl geçireceğini kara kara düşünüyor.Bu haber 623 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ