CHP

Özgür Tarım

Muhtar Yakup

Öz Atabey İnşaat

Atatur Taşımacılık

Lale Lokantası 2

Adana Ocakbaşı

15-05-2018 17:21 Kategori: Güncel

Akhisarlı Melike yardım eli bekliyor

Akhisarlı Melike yardım eli bekliyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sakarya Anadolu Lisesi mezunu olan ve üniversite hayaliyle tercih edeceği okulun heyecanını yaşarken geçirdiği talihsiz kaza sonrası yatağa bağımlı olan 18 yaşındaki aslen Akhisarlı olan öğretmen Hakan Dural’ın kızı olan Sevde Melike Dural kendisine uzanacak yardım elini bekliyor."

Haber Akhisar

Sakarya Anadolu Lisesi mezunu olan ve üniversite hayaliyle tercih edeceği okulun heyecanını yaşarken geçirdiği talihsiz kaza sonrası yatağa bağımlı olan 18 yaşındaki aslen Akhisarlı olan öğretmen Hakan Dural’ın kızı olan Sevde Melike Dural kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

 

Merdivenden düştü

Sakarya Anadolu Lisesi mezunu olan 18 yaşındaki Sevde Melike Dural’ın hayatı 19 Temmuz 2017’de evinde geçirdiği kaza sonrasında alt üst oldu. Okulunu başarıyla tamamlayan ve çevresinde çok sevilen Sevde, üniversite sınavına girerek başarılı bir puan aldı. Hayalini kurduğu üniversiteye tercih yapacağı hafta evinin merdivenlerinden düşerek hastaneye kaldırılan güzeller güzeli Sevde Melike’nin hayatı bir anda karardı.

 

Öğretmen baba

Gözlerini kapayan ve bir daha açmayan güzel Sevde, beyninin yarısını kaybetti. Çaresiz baba Arifiye Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Öğretmeni Hakan Dural, yaşadıkları zorluğu ve hayat dolu kızının eski sağlığına kavuşacağı günleri bekliyor.

 

Zor günler

Dural, kendisi gibi Kurtuluş İlköğretim Okulu Öğretmeni olan eşi kızının annesi Hayal Dural ile zor günler geçirdiklerini söyleyerek, “Kızımı tedavi ettirmek için İstanbul Cerrahpaşa’ya sevk ettirdik. Burada ameliyat oldu. 3,5 ay hastanede kaldık ve bir buçuk ay sonra yoğun bakımdan çıkan kızım eskisi gibi yürüyemiyor, konuşamıyor ve her şeyden önemlisi zor nefes alıyor. Tamamen yatağı bağımlı ve sadece nefes alabiliyor” dedi.

 

Kök hücre tedavisi

Kızının iyileşmesi için kök hücre tedavisi gerektiğini söyleyen acılı baba Dural, kızını kurtarmak için denemediği yol kalmadığını, kök hücre tedavisi uygulama girişimi başlattıklarını ancak bürokratik engeller çıktığını belirterek, “Ameliyatın yapıldığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki profesörün tüm randevuları dolu. Tedaviye acilen başlanması gerekiyor, çünkü zaman çok önemli" dedi.

 

Maddi ve manevi

Dural Ailesi bugüne kadar elinde avucunda ne var ise seferber ettiği için başta eğitim camiası olmak üzere Sakarya Valiliği ve tüm herkesten uzanacak yardım eli bekleniyor. Sevde’yi tekrar hayata bağlamak için yardımda bulunmak isteyenler 0505 631 65 70 nolu telefonu arayabilirler.

 

Banka Adı          :T.C. Ziraat Bankası

Şube  Kodu         :2094

Şube Adı           :2094-Serdivan/Sakarya

IBAN              :TR260001002094595826495003

Hesap No          :59582649  5003

Müşteri Adı        :Hakan Dural

GSM               :0 505 631 65 70

Akhisarlı Melike yardım eli bekliyor
Akhisarlı Melike yardım eli bekliyor
Akhisarlı Melike yardım eli bekliyor
Akhisarlı Melike yardım eli bekliyor
Akhisarlı Melike yardım eli bekliyorBu haber 1070 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ