Hizmet Bilişim

Öz Atabey İnşaat

Özgür Tarım

ATATUR

Lale Lokantası

02-06-2020 08:15 Kategori: Güncel

Akhisar’da Kadınlar Gönüllü Olarak 4 Bin Maske Üretti

Akhisar’da Kadınlar Gönüllü Olarak 4 Bin Maske Üretti
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Akhisar Kadın Kooperatifi, pandemi sürecinde evlerinde kalan Akhisarlı ev hanımlarının gönüllü desteğiyle 4 bin adet tıbbı maske üreterek, Akhisar halkına dağıtılmak üzere Akhisar Belediyesi’ne teslim etti."

Haber Akhisar

Akhisar Kadın Kooperatifi, pandemi sürecinde evlerinde kalan Akhisarlı ev hanımlarının gönüllü desteğiyle 4 bin adet tıbbı maske üreterek, Akhisar halkına dağıtılmak üzere Akhisar Belediyesi’ne teslim etti.

Koronavirüs salgını süresince belediye ile işbirliği içerisinde çalışan Akhisar Kadın Kooperatifi, kent genelinde gönüllü olan Akhisarlı ev kadınları ile birlikte 4 bin adet tıbbı maske üretti.

“BU ZOR GÜNLERİ DAYANIŞMANIN GÜCÜYLE AŞACAĞIZ”

Akhisar Kadın Kooperatifi kurucu üyelerinden Fatma Kocabıyık, “Kadın Kooperatifi olarak gönüllü kadınlarımızla birlikte belediyemize destek amaçlı hibe edeceğimiz maskeleri teslim ediyoruz. Hiçbir ücret talep etmeyen gönüllü kadınlarımız, pandemi süresince evlerinde kendi dikiş makinalarıyla bu maskeleri üretti. Bizler de bu maskeleri Akhisar halkına dağıtılması üzere belediyemize teslim ettik. Emeği geçen tüm kadınlarımıza ve belediyemize teşekkür ederiz. Bu zor günleri dayanışmanın gücüyle aşacağız” dedi.

“AKHİSAR DAYANIŞMASI’NIN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİRİSİ”

Kadın kooperatifinin, Akhisar Dayanışması’nın en güzel örneklerinden birini sergilediğini ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Akhisar Kadın Kooperatifimize bize hibe ettikleri 4 bin adet maske için çok teşekkür ediyoruz. Gece gündüz çalışarak bu maskeleri bizler için hazır hale getirdiler. Emekleri ödenemez. Bu maskeleri hem Akhisar halkına hem kendi çalışanlarımıza hem de sağlık ve kamu kurumlarına dağıtmaya devam edeceğiz. Maskelerimizin hepsi Akhisarlı kadınlarımız tarafından gönüllü bir şekilde dikilmiş. Akhisar Dayanışması’nın en güzel örneklerinden birisi de bu oldu. Emeklerinden dolayı tüm kadınlarımıza bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Akhisar’da Kadınlar Gönüllü Olarak 4 Bin Maske Üretti
Akhisar’da Kadınlar Gönüllü Olarak 4 Bin Maske Üretti
Akhisar’da Kadınlar Gönüllü Olarak 4 Bin Maske ÜrettiBu haber 5395 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ