Hizmet Bilişim

Öz Atabey İnşaat

Özgür Tarım

ATATUR

Lale Lokantası

15-07-2020 12:00 Kategori: Güncel

Akhisar Uslu ve Domat Zeytinlerinin Coğrafi İşaret Kullanımı Artıyor

Akhisar Uslu ve Domat Zeytinlerinin Coğrafi İşaret Kullanımı Artıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"2011 yılında Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan müracaatlar neticesinde Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından tescil ettirilen ve coğrafi işaretleri alınan “Akhisar Uslu Zeytini” ve"

Haber Akhisar

2011 yılında Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan müracaatlar neticesinde Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)  tarafından tescil ettirilen ve coğrafi işaretleri alınan “Akhisar Uslu Zeytini” ve “Akhisar Domat Zeytini”nin simgeleri olan logoların ve amblem kullanımı için ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu ve S.S. Konurca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hayrullah Bilen kullanım sözleşmesi imzaladılar.

Coğrafi işaret kullanımının önemine değinen Başkan Erdayıoğlu yaptığı açıklamada; “Firmalarımızı Coğrafi işaret kullanmaya davet ediyoruz, Coğrafi İşaret sayesinde Ürüne Yönelik olarak Ayırt edicilik, Coğrafi kaynak belirtmek, Üretim metodunu ve kaliteyi garanti etmek, Pazarlama aracı olmanın yanı sıra İlçemize ve Ekonomimize Yönelik olarak da; Yerel üretimi ve kırsal kalkınmayı desteklemek, Geleneksel bilgi ve kültürel değerleri korumak, Biyo-çeşitliliği korumak, Sürdürülebilir ve izlenebilir ürün kalitesi sağlamak, Ürün taklitçiliği ile mücadele etmek, Bölgenin tanıtımını sağlayarak turizme katkıda bulunmak gibi işlevlerini göz önünde bulundurarak olabildiğince kullanımın artmasını hedefliyoruz” dedi.

S.S. Konurca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hayrullah Bilen de Başkan Erdayıoğlu’na gösterdiği alakadan dolayı teşekkür etti.

Akhisar Uslu ve Domat Zeytinlerinin Coğrafi İşaret Kullanımı Artıyor
Akhisar Uslu ve Domat Zeytinlerinin Coğrafi İşaret Kullanımı ArtıyorBu haber 3839 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ