Hizmet Bilgisayar

Öz Atabey İnşaat

sekerciler

Özgür Tarım

Lale Lokantası 2

Adana Ocakbaşı

topi

10-09-2018 16:25 Kategori: Güncel

Akhisar Belediyesi’nden yeni asfalt tesisi

Akhisar Belediyesi’nden yeni asfalt tesisi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Akhisar Belediyesi modern asfaltı üretim tesisi için çalışmalara başladı. Yüz ölçümü bakımından Manisa’nın büyük ilçelerinden birisi olan Akhisar ayrıca yol bakımından en fazla yol ağına sahip. "

Haber Akhisar

Akhisar Belediyesi modern asfaltı üretim tesisi için çalışmalara başladı. Yüz ölçümü bakımından Manisa’nın büyük ilçelerinden birisi olan Akhisar ayrıca yol bakımından en fazla yol ağına sahip.

1 Ocak 2018 tarihinde Büyükşehir Belediyesinin aldığı meclis kararıyla yolların büyük bir bölümünün sorumluluğunun Akhisar Belediyesine geçmesiyle parke taş yollarındaki tamiratında standarttın düşmesi sonrası asfalta geçildi. Yeni modern tesis ile 12 ay boyunca asfalt üretimi yapılabilecek.

Akhisar Belediyesi, Gölmarmara-Akselendi kavşağındaki Karahöyük Dağı eteğinde bulunan yeni şantiye alanı içerisinde saatte 120 ton asfalt üretme kapasiteli Asfalt plenti’nin ihalesini gerçekleştirdi. 5 Eylül’de yapılan ihaleyi 3 milyon 60 bin TL ile E-MAK Makine İnş.San.Tic. A.Ş. aldı ve 60 günde teslim edeceği bildirildi.

Karahöyük dağı eteğinde bulunan şantiyeye kurulacak olan Asfalt plenti ayrıca çevre dostu olup, çevreci üretim ile çevreye herhangi bir kirlilik vermeyecek. Plentin kurulduğu alan Akhisar’ın merkezi bir noktasında olmasından dolayı şehrin her noktasına rahatlıkla Asfalt gönderilebilecek.

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı asfalt ’da hem kaliteli hem de ekonomik olarak üretim yapacaklarını ifade ederek, “Akhisar’a kuracağımız asfalt plenti sayesinde asfaltta dışa bağlılıktan tamamen kurtulmuş olacağız ve kendi asfaltımızı kendimiz üreteceğiz. Böylelikle asfalttan büyük kar sağlamış olacağız. Ayrıca daha fazla asfalt üreterek asfaltsız mahallemiz, asfaltsız sokağımızın kalmamasını planlıyoruz. Akhisar için böyle büyük bir yatırımın hayırlı olmasını diler, asfalt tesisimizi kısa sürede hizmete açacağız” ifadelerini kullandı.

Akhisar Belediyesi’nden yeni asfalt tesisiBu haber 3250 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ