Hizmet Bilgisayar

Özgür Tarım

Öz Atabey İnşaat

Lale Lokantası 2

Atatur Taşımacılık

Adana Ocakbaşı

15-05-2018 12:59 Kategori: Güncel

Akhisar Belediyesinde daimi işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi karara bağlandı

Akhisar Belediyesinde daimi işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi karara bağlandı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Akhisar Belediyesi ile Hak-iş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında taşeron olarak çalışırken Akhisar Belediyesi A.Ş.’ye geçen 502 daimi işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi yapılan görüşmelerin ardından karara bağlandı."

Haber Akhisar

Akhisar Belediyesi ile Hak-iş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında taşeron olarak çalışırken Akhisar Belediyesi A.Ş.’ye geçen 502 daimi işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi yapılan görüşmelerin ardından karara bağlandı.

375 sayılı kanun hükmünde kararnamenin geçici 24’üncü maddesi uyarınca işçi statüsüne geçirilen işçilerin ücret ve diğer mali sosyal haklarının belirlenmesi esaslarında karar kılındığını ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, kararın hayırlı olmasını diledi.

Yapılan toplu iş sözleşmesi sonrası mevcut ücretlerin üzerine 2018 yılının ilk 6 ay diliminde yüzde 4, ikinci 6 ayda yüzde 4 olarak artış ilave edileceği kaydedildi. Bunların yanında aylık olarak çocuk yardımı, yakacak yardımı, yemek yardımı, direksiyon yardımı, bulaşıcı hastalık ve risk primi, silah tazminatı yapılırken yıllık olarak ise öğrenim yardımı, bayram yardımı, evlenme yardımı, doğum yardımı, hastalık yardımı, tabii afet yardımı, ölüm yardımı ve askerlik yardımı yapılacağı bildirildi. Ayrıca işçilerin normal yıllık izinlerine 2’şer gün eklendiği ve her tam hizmet yılı için 30 gün olan kıdem tazminatları 35 güne çıkarıldığı ifade edilirken yılda 2 defa çalışan işçilere 5+5 yevmiye ikramiyenin verileceği belirtildi.

Yapılan toplu iş sözleşmesinin 30 Haziran 2020 tarihine kadar uygulanacağını ifade eden Hizmet-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, işçilerin ücreti ve diğer mali ile sosyal haklarının belirlenmesine esas alınan düzenlemenin hayırlı olmasını dileyerek, bu konuda kolaylık sağlayan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve ekibine teşekkür etti.

Akhisar Belediyesinde daimi işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi karara bağlandı
Akhisar Belediyesinde daimi işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi karara bağlandı
Akhisar Belediyesinde daimi işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi karara bağlandıBu haber 705 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ