Hizmet Bilişim

Özgür Tarım

Öz Atabey İnşaat

ATATUR

Lale Lokantası

09-08-2019 14:38 Kategori: Güncel

Akhisar Belediyesi, bayram öncesi çalışanlarını sevindirdi

Akhisar Belediyesi, bayram öncesi çalışanlarını sevindirdi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Akhisar Belediyesi, örnek bir davranış sergileyerek tüm belediye çalışanlarına Kurban Bayramı öncesi ikramiye verdi. "

Haber Akhisar

Akhisar Belediyesi, örnek bir davranış sergileyerek tüm belediye çalışanlarına Kurban Bayramı öncesi ikramiye verdi.

‘Daha güzel bir Akhisar’ hedefiyle çalışmalarına devam eden Akhisar Belediyesi, belediye çalışanlarına Kurban Bayramı öncesinde müjdeli haberi verdi. İşçi ve memurlara bayram öncesi maaşlarının yanı sıra ikramiyelerinin de yattığını ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, herkesin Kurban Bayramı’nı kutladı.

“ÇALIŞANLARIMIZ İLE DİYALOĞUMUZ DAHA İYİ BİR ŞEKİLDE İLERLEYECEK”

Akhisar Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunda konuşan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Yasaların bize verdiği yetkiler çerçevesinde elimizden gelen en iyi şekilde Akhisar’ımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızdan güzel yorumlar da alıyoruz. Kurban Bayramı öncesinde çalışanlarımızın tüm maaşlarını, daha önceden alamadığı ikramiyelerini ve fazla mesailerinin hepsini bugün itibariyle ödedik. Bunun gururu içerisindeyiz. Akhisar Belediyesi’nin, çalışanları ile diyaloğu bundan sonra çok daha iyi bir şekilde ilerleyecek” dedi.

TOPLAMDA 2 MİLYON 503 BİN 400 TL MAAŞ VE İKRAMİYE ÖDENDİ

Akhisar Belediyesi olarak çalışanlarına daha iyi imkanlar sunmak istediklerini dile getiren Başkan Dutlulu, “Bizim gönlümüzde işçilerimize daha iyi maaşlar vermek ve daha iyi imkanlar sunabilmek geçiyor. Akhisar Belediyesi 1994-1999 yılları arasındaki dönemde, işçilerine yüzde 200 zam yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi işçilerine yüzde 40 zam yaptı ve çalışanlar mutluluktan birbirlerine sarıldı. İşçilerimizin imkanlarını daha iyi hale getirmeyi ben de çok istiyorum. Daha önceden alamadıkları sosyal haklarını vererek bu konudaki hassasiyetimizi belirtmiş olduk. Bu Kurban Bayramı öncesi belediye çalışanlarımızın daha iyi şartlarda bayramı geçirmeleri için, toplamda 2 milyon 503 bin 400 TL maaş ve ikramiyelerini bugün itibariyle banka hesaplarına yatırdık” şeklinde konuştu. 

 

“BİZE GÜVENDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Belediyenin mali durumu düzeldikçe,  personelin mali durumunun da düzeleceğini vurgulayan Başkan Dutlulu, daha çok performans gösteren çalışanlarını ödüllendireceğini de sözlerine ekledi. Başkan Dutlulu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Şu anda hepinizin de bildiği gibi belediyemizin mali bir gerçeği de var. Mali durumumuzu toparlamak için tasarruf tedbirlerimiz ve gelir getirici hizmetlerimiz devam ediyor.  Bunun yanı sıra vatandaşlarımızın hizmet talepleri de var. Hem bu talepleri karşılamak hem belediyenin temel hizmetlerini düzgün bir şekilde devam ettirmek hem de çalışanlarını mağdur etmeyen bir belediye olmak istiyoruz. Bu konuda istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz, çok güzel yerlere de geleceğiz. Bundan sonra daha da güzel olacak. Bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz.  İşçilerimiz gönüllerini ferah tutsunlar; belediyemizin mali durumu düzeldikçe bu onlara yansıyacak. Şunu da belirtmek isterim; her çalışana aynı maaş değil, daha iyi performans gösteren çalışanlarımıza maddi ödüllendirmelerde bulunacağız.  Yeter ki Akhisar’ımızı güzelleştirmek için daha fazla gayret içerisinde olsunlar. Sözlerimi sonlandırırken, birliğin, beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın daha da önem kazandığı bu özel günlerde Kurban Bayramınızı kutluyor, tüm milletimize barış ve huzur getirmesini diliyorum.”

Başkan Dutlulu’ya teşekkür eden belediye çalışanları, erken yatan maaşların ve bayram hediyesi olarak verilen ikramiyelerin, kendilerine ciddi bir motivasyon sağladığını belirtti.

Akhisar Belediyesi, bayram öncesi çalışanlarını sevindirdi
Akhisar Belediyesi, bayram öncesi çalışanlarını sevindirdi


Bu haber 666 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ