Hizmet Bilişim

Öz Atabey İnşaat

Özgür Tarım

Lale Lokantası

ATATUR

17-10-2019 11:53 Kategori: Güncel

Akhisar, ajandasını oluşturuyor!

Akhisar, ajandasını oluşturuyor!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Akhisar Belediyesi ve Bahçeşehir Koleji işbirliğiyle hayata geçen Akhisar Ajandası’nda, Akhisarlı öğrencilerin ürettiği resim, şiir ve fotoğraflar yer alacak. "

Haber Akhisar

Akhisar Belediyesi ve Bahçeşehir Koleji işbirliğiyle hayata geçen Akhisar Ajandası’nda, Akhisarlı öğrencilerin ürettiği resim, şiir ve fotoğraflar yer alacak.

Akhisar Belediyesi, şehirdeki kültürel ve sanatsal çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Akhisarlı yetenekleri keşfetmek, kentteki tarihi değerleri ön plana çıkarmak ve öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Akhisar Belediyesi ve Bahçeşehir Koleji ‘Akhisar Ajandası’ projesini hayata geçiriyor.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ALTIN İLE ÖDÜLLENDİRİLECEK

Projenin koordinesinde görevli Bahçeşehir Koleji öğretmenlerinden Zeynep Füzün, proje ile ilgili detayları paylaştı. Füzün, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Akhisarlı öğrenciler ile birlikte Akhisar Ajandası oluşturacağız. Bunun için öncelikle ortaokullar arası resim, liseler arası fotoğraf ve şiir yarışması düzenledik. Yarışmanın konuları resim dalında; ‘Hayalindeki Akhisar’ı Çiz’, fotoğraf dalında; ‘Akhisar’ın Fotoğrafını Çek’, şiir dalında ‘Akhisar Sevgini Anlat’ olarak belirlendi. Her kategoride üç öğrenci altın ile ödüllendirilecek, sergilenmeye değer eserler sergilenecek ve ‘Akhisar Ajandası’nda yer alacaktır. Yarışmanın kazananları Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eser seçme komisyonunda belirlenecektir. Öğrenciler yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve şartnameye branş öğretmenlerinden ulaşabilirler” dedi.

“GELECEĞİMİZİ OLUŞTURACAK GENÇLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ”

Akhisar Belediyesi olarak, öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak projeleri desteklediklerini belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Geleceğimizi oluşturacak gençlerimizi önemsiyoruz. Bu proje ile öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sanatsal ve tarihi ilgilerini canlı tutmayı, gelişimlerine fayda sağlamayı ve üretilen eserlerle farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Çocuklarımız, yaşadıkları şehrin değerlerini sanata dökerken, hem kendilerini geliştirecekler hem de sanatsal bir eserin oluşmasına katkı sağlayacaklar. Gelecekte hem öğrencilerimizin, hem de bizim gurur duyacağımız bir Akhisar Ajandası’nın oluşacağına inanıyorum” diye konuştu.

Projeye katılacak eserler ile ilgili son başvuru tarihi 15 Kasım 2019 olacağı ifade edildi.

Akhisar, ajandasını oluşturuyor!Bu haber 584 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Güncel HABERLERİ
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

iyi mi

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ